تداوم روند افزایشی مسمومیت با قارچ در کشور/ مسمومیت 233 نفر

تداوم روند افزایشی مسمومیت با قارچ در کشور/ مسمومیت 233 نفر

سخنگوی سازمان اورژانس کشور با نگرانی از تداوم روند افزایشی مسمومیت با قارچ در کشور، از مسمویت 233 تن به دلیل مصرف قارچ سمی در کشور در سال جاری خبر داد.

بابک یکتاپرست در گفت وگو با ری رایت، درباره آمارهای مسمومیت به دلیل مصرف قارچ های سمی در کشور گفت: آمار مراجعین به اورژانس از هشتم فروردین ماه امسال تا روز گذشته، پنجم خردادماه حاکی از آن است که مسمومیت با قارچ های سمی در این مدت رشدی پنج برابری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل داشته است. آماری که نشان دهنده تداوم روند افزایشی مسمومیت درپی مصرف قارچ است.

وی با بیان اینکه در مجموع طی این مدت 233 نفر به دلیل مصرف قارچ های سمی یا همان قارچ وحشی دچار مسمومیت شده اند، گفت: متاسفانه دو نفر از مصرف کنندگان که در تهران بودند، جان خود را از دست داده اند. همچنین 14 نفر نیز همچنان در بیمارستان و تحت درمان قرار دارند و ما بقی نیز از بیمارستان مرخص شده اند.

به گفته سخنگوی سازمان اورژانس کشور استان های لرستان، کردستان و کرمانشاه به ترتیب با 60، 51 و 41 نفر بیشتر میزان مسمومیت براثر مصرف قارچ های سمی را به خود اختصاص داده اند. استان تهران نیز با دو مورد فوتی تنها استان دارای فوتی است.

وی با اشاره به آمار قبلی اورژانس از روند مسمومیت با قارچ که مربوط به هشتم فروردین امسال تا 22اردیبهشت ماه بود، گفت: در این مدت 120 نفر با قارچ وحشی مسموم شده بودند.

در صورت مسمومیت با قارچ چه کنیم؟

یکتاپرست درباره دلایل افزایش مسمومیت ها نیز گفت: امسال میزان بارش باران، رویش قارچ در طبیعیت را افزایش داده و متاسفانه از آنجایی که اطلاعات مردم و گردشگران درباره قارچ ها کم است؛ ممکن است عده ای با مصرف این قارچ های وحشی، دچار مسمومیت شوند.

پایان خبر ری رایت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تداوم روند افزایشی مسمومیت با قارچ در کشور/ مسمومیت 233 نفر" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تداوم روند افزایشی مسمومیت با قارچ در کشور/ مسمومیت 233 نفر"، کلیک کنید.