بیرانوند:این نسل بهترین نسل تاریخ فوتبال ایران است/در حدی نیستم برای پرسپولیس مربی انتخاب کنم

شرمنده مردم شدیم که قهرمان نشدیم

بیرانوند:این نسل بهترین نسل تاریخ فوتبال ایران است در حدی نیستم برای پرسپولیس مربی انتخاب کنم

سنگربان تیم ملی فوتبال گفت:شرمنده مردم ایران شدیم ولی این نسل بهترین نسل تاریخ فوتبال ایران است.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری ری رایت،علیرضا بیرانوند بعد از بازگشت تیم ملی به تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد:ابتدا باید از مردم و کشورم عذرخواهی کنم. شرمنده همه شدیم. خیلی برنامه ریزی کرده بودیم که بتوانیم جشن بزرگی با هم بگیریم. خیلی تلاش کردیم. فکر می کردیم این دوره می توانیم اتفاق خوبی رقم بزنیم، اما نشد. بعضی وقت ها اتفاقاتی میفتد که فکر کردن به آن سخت است.

وی درباره حذف کره  جنوبی مقابل  اردن گفت: خوشحال نمی شدیم هر تیمی حذف می شد. تیمی که یک تیم قدرتمند را شکست می دهد، حتما برنامه ریزی خوبی داشته است. تلاش مان قهرمانی بود و با کم و زیادی که بود می خواستیم قهرمان شویم. شما نمی دانید در برخی از اردو ها چه فشاری روی ما بود. در تورنمنت اردن می گفتند این چه اردویی است. دیدید اردن و قطر که در همان مسابقات بودند، فینالیست شد.

بیرانوند ادامه داد:ما وقتی با قطر بازی کرده بودیم، سرمربی دیگری داشتند. البته به تیمی باختیم که قهرمان دوره قبل بود و میزبان بودند. با این حال از مردم عذرخواهی می کنم. شاید وقتی ژاپن را بردیم، همه فکر می کردند قهرمان می شویم، اما تیم ما می دانست که کار بزرگی انجام ندادیم و می دانستیم تازه کارمان شروع شده است.

سنگربان تیم ملی  درباره عملکرد خوب اکرم عفیف و نقطه ضعف تیم در خط دفاعی گفت: هر بازی شرایط خودش را دارد. ما می دانستیم که اگر پیروز شویم، بعد از 47 سال تاریخ سازی می کنیم. با قاطعیت می گویم این نسل بهترین نسل تاریخ ماست. هیچ تیمی در این 10 تا 12 سال اینقدر یک دل نبود. مطمینم تا یکی دو ماه این اتفاق را فراموش نمی کنم. بعضی وقت ها اتفاقاتی رخ می دهد که تمرکز از دست می رود.

وی درباره عملکرد قلعه نویی عنوان کرد: مطمین باشید با این تیم اتفاقات بزرگی را رقم می زنیم. همین بچه ها اتفاقات بزرگی را در جام جهانی رقم می زنند. ما تیمی بودیم که راحت می توانستیم قهرمان شویم. این تیم آینده خوبی دارد و جوانان خوبی به ما ملحق می شود.

بیرانوند درباره انتخاب اوسمار به عنوان سرمربی پرسپولیس بیان کرد: ما در تیم ملی بودیم که این اتفاقات رخ داد. زیاد نمی خواهم در این رابطه صحبت کنم. مدیریت باشگاه انتخابی داشت و حالا ما هم باید به قراردادمان پایبند باشیم. خودم را در حدی نمی دانم که سرمربی پرسپولیس را انتخاب کنم یا بخواهم وارد یک باند شوم. اگر اینجا هستم که دلیل این بود که وارد حاشیه نشدم و هیچ کسی را نداشتم. من به دنبال چیزی نیستم. پرسپولیس تیم بزرگی است و کسی جراتش را ندارد برایش تعیین و تکلیف کند. مدیرعامل هم یک سرمربی انتخاب کرده و مطمین باشید هر کسی را هم می گذاشتند جان مان را برای تیم می گذاشتیم. اوسمار هم دو سال در پرسپولیس بوده و از تیم شناخت دارد. امیدوارم بتوانیم فصل خوبی با او داشته باشیم.

وی در پایان درباره هواداری که پس از حذف ایران جان باخت، عنوان کرد: به خانواده اش تسلیت می گویم. اتفافی افتاد که همه مردم ناراحت شدند. 90 درصد مردم آماده جشن بودند. شرمنده مردم هستیم و به این خانواده تسلیت می گویم. امیدوارم دیگر این اتفاقات رخ ندهد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بیرانوند:این نسل بهترین نسل تاریخ فوتبال ایران است/در حدی نیستم برای پرسپولیس مربی انتخاب کنم" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بیرانوند:این نسل بهترین نسل تاریخ فوتبال ایران است/در حدی نیستم برای پرسپولیس مربی انتخاب کنم"، کلیک کنید.