بهترین منطقه تهران برای خرید و فروش خانه کجاست؟

بهترین منطقه تهران برای خرید و فروش خانه کجاست؟

به گزارش خبرگزاری ری رایت،میانگین قیمت مسکن در شهر تهران در یک سال اخیر حدود 85میلیون تومان بود که با افت جزیی قیمتها رو به رو شد. به اعتقاد بسیاری از کارشناسان قیمت مسکن تحت تاثیر رکود سنگین در معاملات بدون تغییر مانده است.

آمارهای غیررسمی حاکی از کاهش 79درصدی معاملات در شهر تهران هستند که خرید و فروش مسکن را به سطح هشدار رسانده است.

به نقل از شهربورس، کارشناسان معتقدند که کاهش سطح معاملات در شهر تهران ریشه در کاهش درآمد خانوار و از دست رفتن قدرت خرید خانوار ایرانی دارد. البته رکود سنگین بازار مسکن در پنج سال اخیر رخ داده و برخی مناطق با کمترین استقبال رو به رو شده اند.

بررسی ها نشان می دهد که طی 5 سال گذشته، جنت آباد در منطقه 5 بیشترین ارزش ریالی معاملات را داشته است. بعد از آن محله های بلوار فردوس، پونک و سازمان برنامه جزو پرمعامله ترین نواحی شهری بوده اند.

همانطور که اشاره شد منطقه 5 دارای بیشترین ارزش معاملات می باشد اما نباید از این نکته غافل ماند که این منطقه مساحت بسیار زیادی دارد و ممکن است مقایسه آن با مناطق دیگر بر اساس ارزش معاملات دقیق نباشد.

بررسی ارزش معاملات در هر متر مربع از مساحت منطقه در شهر تهران تصویر متفاوتی از میزان رونق در مناطق را نشان میدهد که در این میان منطقه جنت آباد در صدر قرار دارد.

اگرچه بلوار فردوس در منطقه 5 همچنان جزو مناطق پر رونق است اما محله های فرمانیه و آجودانیه در منطقه 1 مهم ترین مقاصد برای سرمایه گذاران به حساب می آید.

از سوی دیگر در جنوب و جنوب غربی تهران و همچنین نواحی مرکزی و شرقی (به جز محدوده های خاصی مانند تهرانپارس غربی، ابوذر، کارون، استاد معین و توحید) معاملات رونق چندانی ندارد.

220

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بهترین منطقه تهران برای خرید و فروش خانه کجاست؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بهترین منطقه تهران برای خرید و فروش خانه کجاست؟"، کلیک کنید.