امیرعبداللهیان: تلاش های منطقه ای برای توقف جنگ و نسل کشی در غزه جدی تر شده است

امیرعبداللهیان: تلاش های منطقه ای برای توقف جنگ و نسل کشی در غزه جدی تر شده است

وزیر امور خارجه که برای شرکت در نشست سران سازمان همکاری اسلامی به گامبیا رفته است، می گوید که تلاش های منطقه ای برای توقف جنگ و نسل کشی در غزه جدی تر شده است.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری ری رایت، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان که بامداد امروز (شنبه) 15 اردیبهشت ماه برای شرکت در پانزدهمین نشست سران سازمان همکاری اسلامی در راس هییتی وارد بانجول پایتخت گامبیا شد، در این باره عنوان کرد: به منظور شرکت در پانزدهمین اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی به گامبیا در غرب قاره آفریقا سفر کردم. شعار این دوره از اجلاس «ارتقای وحدت و همبستگی از طریق گفت وگو درباره توسعه پایدار» است.

وی در این باره در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: در بانجول علاوه بر سخنرانی و تبیین مواضع کشورمان در نشست عالی، با دیگر وزرای خارجه و مقامات کشورهای اسلامی بر مباحث توسعه پایدار کشورهای اسلامی، بررسی چالش های جهان اسلام به ویژه موضوع فلسطین و وضعیت جاری در غزه تمرکز داریم.

وزیر خارجه اضافه کرد: توسعه روابط با کشورهای قاره آفریقا با بهره گیری از ظرفیت دیپلماسی چندجانبه از دیگر اولویت های این سفر است.

امیرعبداللهیان همچنین در پیام دیگری در شبکه اجتماعی ایکس با اشاره به دیدارش با همتای مصری در حاشیه این نشست نوشت: در حاشیه پانزدهمین اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی در گامبیا با آقای سامح الشکری، همتایم از مصر در خصوص آخرین وضعیت مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه ای به خصوص اوضاع غزه و تلاش های جاری جهت توقف جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی ها رایزنی و تبادل نظر کردیم.

وی افزود: در ادامه به تشریح ابعاد حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به سفارت کشورمان در دمشق و واکنش نیروهای مسلح ایران در چارچوب دفاع مشروع پرداختم. از موضع مصر در محکومیت اقدام تروریستی رژیم صهیونیستی تشکر کردم.

رییس دستگاه دیپلماسی ایرانه تاکید کرد: تلاش های منطقه ای برای توقف جنگ و نسل کشی در غزه جدی تر شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "امیرعبداللهیان: تلاش های منطقه ای برای توقف جنگ و نسل کشی در غزه جدی تر شده است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "امیرعبداللهیان: تلاش های منطقه ای برای توقف جنگ و نسل کشی در غزه جدی تر شده است"، کلیک کنید.