افق تجارت یک میلیارد دلاری با لبنان تا سال 1408

افق تجارت یک میلیارد دلاری با لبنان تا سال 1408

رایزن بازرگانی ایران در لبنان ضمن معرفی لبنان به عنون هاب فرش ایرانی، از ترسیم افق تجارت یک میلیارد دلاری با لبنان تا 1408 خبر داد.

به گزارش ری رایت، ابراهیم محمدرضازاده با اشاره به استقبال هییت های تجاری لبنان از نمایشگاه ایران اکسپو 2024، گفت: لبنانی ها هوش بالایی در تجارت دارند و همین موضوع باعث شده سهم قابل توجهی از بازار کشورهای آفریقایی را تصاحب کند؛ لبنانی ها بیش از 300 سال است که خریدار پسته و فرش ایرانی هستند تا جایی که می توان گفت لبنان هاب صادرات فرش ایران به اروپا، آمریکا و برخی کشورهای آفریقایی است.

به گفته وی در اکسپو 2024 محصولات کشاورزی،  دارو،  تجهیزات پزشکی،  مصالح ساختمانی،  مواد غذایی،  باتری خودرو،  محصولات پتروشیمی،  خدمات فنی و مهندسی، کفش و چرم ایرانی توجه لبنانی ها را به خود جلب کرد.

رایزن بازرگانی ایران در لبنان با بیان اینکه نمایشگاه امکان پیدا کردن تجار واقعی را برای هیات های خارجی فراهم می کند، گفت: در تبادلات تجاری برقراری ارتباط حرف نخست را می زند اما باید این نکته را در نظر داشت که امضای عقد قرارداد یک پروسه زمان بر است و نباید انتظار داشته باشیم که بازدیدها مساوی عقد قرارداد شود؛  اما به نظر می رسد تشکیل جلسات B2B روزنه های خوبی را پیش روی تجار لبنانی قرار داد و پیش بینی می کنم این بازدیدها در ماه های آینده منجر به عقد قراردادهای خوبی شود.

رضازاده برآورد صادرات محصولات ایرانی به لبنان را حدود 500 میلیون دلار دانست و افزود: به لحاظ آماری گزارش ها از رقم صادرات کالا از ایران به لبنان متفاوت است؛  بنا به آمار گمرک چیزی که با نام و برند ایرانی وارد لبنان شده، حدود 112 میلیون دلار بوده است؛ این در حالیست که بسیاری از کالاهای ایرانی به ترکیه صادرات و از آنجا به کشورهای دیگر از جمله لبنان صادرات مجدد می شوند.  

بنا به اظهارت وی؛  سال گذشته گمرک لبنان صادرات کالای ایرانی به لبنان را حدود 300 میلیون دلار اعلام کرده است.

این رایزن بازرگانی با تاکید بر اینکه تولیدکنندگان ایرانی باید چابک تر شوند، گفت: تجار ایرانی برای اینکه بخواهند سهم بیشتری از بازار کشورهای منطقه را تصاحب کنند، باید خود را با شرایط بین المللی وقف بدهند؛  اما با این وجود چشم انداز 5 ساله تجارت با لبنان رسیدن به افق یک میلیارد دلاری در سال است.

وی با تاکید بر اینکه مسیله تبادل مالی بین ایران و لبنان حل شده است، تصریح کرد: انتقال وجه با هزینه یک در هزار انجام می شود که این شیوه مراوده مالی در کمتر کشوری رخ می دهد.

پایان خبر ری رایت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افق تجارت یک میلیارد دلاری با لبنان تا سال 1408" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افق تجارت یک میلیارد دلاری با لبنان تا سال 1408"، کلیک کنید.