افتتاح دبیرستان ۱۰ کلاسه زیرآب سوادکوه بنام شهید امیرعبداللهیان

افتتاح دبیرستان ۱۰ کلاسه زیرآب سوادکوه بنام شهید امیرعبداللهیان

ری رایت/مازندران استاندار مازندران در مراسم افتتاح و بهره‌برداری از مدرسه زیرآب سوادکوه گفت: مازندران از نظر وزیر امور خارجه شهید به عنوان قطب دیپلماسی آموزشی معرفی شد و امروز به پاس قدردانی از این شهید بزرگوار، دبیرستان دخترانه ۱۰ کلاسه زیرآب را با افتخار به نام شهید امیر عبداللهیان نامگذاری می‌شود.

یوسف نوری ظهر امروز 14 تیر و با حضور در شهر زیرآب شهرستان سوادکوه ضمن افتتاح این دبیرستان، توجه به زیرساخت های آموزشی از سوی دولت سیزدهم را اولویت دانست و گفت: در ۱۰۱۰  روز خدمت دولت شهید رئیسی، ۳۳ هزار کلاس درس ساخته شد؛ همچنین از ۱۰۷۲ مدرسه کانکسی، ۵۶۹ ساختمان مدرسه ساخته و تحویل آموزش و پرورش گردید و پیش‌بینی شده تا ری رایت ماه بیش از ۸۰ درصد مدارس کانکسی به مدرسه تبدیل شوند. 

استاندار مازندران، توجه دولت به ایجاد اشتغال و مهارت آموزی را سبب تاسیس ۱۶۰ هنرستان جدید در کشور عنوان کرد و در خصوص اقدامات آموزشی در استان گفت: ۱۱۵ مدرسه در مقاطع مختلف با ۶۵۹ کلاس درس و اعتبار ۸۴۰ میلیارد تومان و زیربنای بیش از ۱۰۷ هزار مترمربع توسط دولت سیزدهم در استان احداث شده یا در حال احداث است.

نوری، ساخت این مدرسه‌ها را مرهون حمایت مردمی، خیرین مدرسه‌ساز، بنیاد برکت و گروه‌های دانست که در جهت تحقق شعار سال برای ایجاد محیط مناسب تحصیل آینده سازان کشور، به میدان آمدند و اشاره کرد: شهید رئیسی توجه زیادی به دانش آموزان داشت. حتی یک روز کامل را با دانش آموزان در اردوگاه شهید باهنر سپری کرد و نظرات و خواسته آنان را شنید و به اعضای هیئت دولت منتقل کرد. 

وی در خصوص انتخابات ریاست جمهوری گفت: مشارکت مردم ولایت مدار و مهمان پذیر مازندران در مرحله اول انتخابات بیشتر از میانگین کشور بود و از همه آحاد مردم بویژه آنان که در مرحله اول شرکت نکردند، دعوت می‌کنم روز جمعه پای صندوق‌های رای بیایند و در سرنوشت کشور شریک شوند.

به گزارش ری رایت، عملیات ساخت مدرسه ۱۰ کلاسه دخترانه شهید امیرعبدالهیان زیرآب از سال ۱۴۰۰ و پس از تخریب این مدرسه بر اثر سیل سال  ۱۳۹۸ شهرستان سوادکوه آغاز شد و با اعتباری معادل ۲۱ میلیارد تومان امروز توسط استاندار مازندران افتتاح شد.

پایان خبر ری رایت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افتتاح دبیرستان ۱۰ کلاسه زیرآب سوادکوه بنام شهید امیرعبداللهیان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افتتاح دبیرستان ۱۰ کلاسه زیرآب سوادکوه بنام شهید امیرعبداللهیان"، کلیک کنید.