اسلامی: آیت الله رییسی الگوی اخلاق، ادب، متانت، صبر و مقاومت بود

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: از دست دادن رییس جمهور خدوم و خستگی ناپذیر و هیات همراه ایشان، ضایعه ای دردناک، تلخ و جبران نشدنی است. خداوند ان شاءالله روح این شهدا را با صالحان و مقربان حق محشور بفرماید.

به گزارش ری رایت، محمد اسلامی شامگاه جمعه، چهارم خردادماه با حضور در مراسم بزرگداشت خادم الرضا شهید جمهور، حضرت آیت الله سیدابراهیم رییسی و شهدای خدمت در مصلی بزرگ المهدی (عج) شهرستان بابلسر گفت: زیبایی زندگی انسان به ایمان است. نقطه ارزش و تراز برتر ایمان، اطاعت از خداوند متعال، اطاعت از رسول او و ولی امر است. اوج انسانیت و ایمان در اطاعت از خداوند نمایان می شود.  

 وی ادامه داد: حضرت آیت الله رییسی، الگوی اخلاق، ادب، متانت، صبر و مقاومت بودند. ایشان به شکل بسیار حساس و پرتلاش و با نگاه خدمت به مردم و جامعه رفتار می کردند و هیچ گونه کوتاهی در رویکرد و عملکرد ایشان وجود نداشت.
 
اسلامی گفت: رییس جمهور به معنی واقعی کلمه از «حق» دفاع می کردند و هیچ وقت از گفتن حق ابایی نداشتند. عروج و شهادت ناگهانی ایشان، غم را بر وجود ملت ایران مستولی کرد. همه اقشار مردم به سبب فقدان این عنصر ارزشمند انقلابی غمگین هستند و این مراسم باشکوه در مصلی بزرگ المهدی (عج) شهرستان بابلسر که به همت امام جمعه این شهرستان برگزار شد، بیانگر این موضوع است.  
 

اسلامی: آیت الله رییسی الگوی اخلاق، ادب، متانت، صبر و مقاومت بود
مراسم بزرگداشت شهدای خدمت در بابلسر

به گفته وی، برای شهید آیت الله رییسی، توجه به رضایت خداوند بسیار اهمیت داشت و خداباوری، خدمت به جامعه و گره گشایی از کار مردم برای ایشان اهمیت فراوانی داشت. شهید رییسی توجه ویژه ای به دستورات مقام معظم رهبری داشتند.  
 
رییس سازمان انرژی اتمی گفت: با روی کار آمدن دولت سیزدهم، تهاجم سنگینی از بعد روانی و سیاسی علیه این دولت وجود داشت و نظام استکبار نیز با تحریم ها این موارد را تشدید کرده بود. در آن مقطع، رییس جمهور فقید کشورمان دو گزینه پیش روی خود داشت که یکی ادامه دادن مسیر گذشته و دیگری قرار دادن کشور در مسیر انقلابی و جهادی مورد تاکید مقام معظم رهبری بود.  

وی ادامه داد: مردم داری واقعی، سفرهای استانی ، پیگیری مصوبات این سفرها، توجه به کارگران و محرومان، حرکت در مسیر توسعه اقتصادی کشور از مهم ترین رویکردهای شهید آیت الله رییسی بود.  
 
اسلامی تصریح کرد: ایشان در تمام پست هایی که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی برعهده داشتند همواره شب و روز به فکر خدمات رسانی به مردم بودند و به شکل خستگی ناپذیر همیشه در تلاش بودند تا به وعده ها و قول هایی که به مردم داده شده حتما عمل شود. آیت الله رییسی قبل از انتخابات ریاست جمهوری با انتخاب هیات های کارشناسی خبره، نقاط ضعف و قوت همه دستگاه ها را استخراج کرده بودند. کاری که با ورود ایشان به عرصه انتخابات و ریاست جمهوری توانست تحولی را در کشور ایجاد کند

وی در ادامه تصریح کرد: شهید امیرعبداللهیان به عنوان فردی دارای رویکردی جهادی و عملیاتی بود. این شهید که روحش شاد باشد، در این مدت نقش مهمی در سیاست خارجی کشورمان ایفا کرد و توانست در بهترین شکل روابط ایران با کشورهای مختلف را تنظیم کند. در روزهایی که از شهادت شهدای خدمت کشورمان می گذرد، شاهد گرامی داشتن یاد و خاطره آن ها در سازمان های بین المللی بوده ایم. این مساله به واسطه خداباوری، مردم باوری و ولایت مداری رخ داده است. موارد مهمی که مردم و مسوولان کشورمان باید آن ها را دنبال کنند تا بتوانند خدمات خویش را ماندگار کرده و عمل صالحی از خود به جا بگذارند.  
 
اسلامی ادامه داد: در همین مدتی که از عمر دولت سیزدهم گذشت، بارها شاهد قدردانی مقام معظم رهبری بودیم؛ یکی از این بخش هایی که در این دولت مورد قدردانی قرار گرفت و ایشان در چندین نوبت به این موضوع اشاره داشتند، مربوط به بخش فناوری هسته ای بوده است. مقام معظم رهبری در بخش فناوری هسته ای کشور بارها تاکید داشتند که سازمان انرژی اتمی ایران باید به سمت صنعتی شدن حرکت کند تا بتواند تاثیر بسزایی در زندگی مردم داشته باشد.  

اسلامی: آیت الله رییسی الگوی اخلاق، ادب، متانت، صبر و مقاومت بود
مراسم بزرگداشت شهدای خدمت در بابلسر

وی یادآور شد: موضوع مهمی براساس بیانات و تاکیدات مقام معظم رهبری در سازمان انرژی اتمی ایران رخ داده، این است که رویدادها و برنامه های صنعت هسته ای کشور به شکلی جدی دنبال می شود. خوشبختانه طی این مدت دستاوردهای مهمی را در صنعت هسته ای کشور شاهد بوده ایم که در کنار لطف الهی، تاکیدات و حمایت های مقام معظم رهبری؛ پیگیری های شهید خدمت، آیت الله رییسی، نقش بسزایی در این مساله داشته است.  
 
رییس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: صنعت هسته ای ایران طی این سال ها همواره با تحریم و دشمنی مواجه بوده و با ندادن مواد اولیه، ایجاد مشکل در تامین تجهیزات، ترور دانشمندان، پرونده سازی های سیاسی به دنبال ایجاد وقفه در مسیر حرکت این صنعت بوده اند. مسیری که با لطف خداوند و تلاش دانشمندان جوان این مرز و بوم، رشد چشمگیری داشته است به طوری که صنعت هسته ای ایران هم اکنون در تراز کشورهای برتر دنیا قرار دارد.

پایان خبر ری رایت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اسلامی: آیت الله رییسی الگوی اخلاق، ادب، متانت، صبر و مقاومت بود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اسلامی: آیت الله رییسی الگوی اخلاق، ادب، متانت، صبر و مقاومت بود"، کلیک کنید.