استقلال ملاثانی 3 بر صفر بازنده شد/ فجرسپاسی به رده دوم رسید

استقلال ملاثانی 3 بر صفر بازنده شد/ فجرسپاسی به رده دوم رسید

کمیته استیناف رای خود را درباره تیم های استقلال آبی پوش ملاثانی و فجر شهیدسپاسی شیراز را اعلام کرد.

به گزارش ری رایت و به نقل از فدراسیون فوتبال، در خصوص تجدیدنظرخواهی باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال خوزستان و باشگاه فرهنگی ورزشی فجر شهید سپاسی شیراز نسبت به دادنامه 1403 کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال که به موجب آن باشگاه استقلال خوزستان به جهت نقض اصول اخلاقی و جوانمردی حاکم بر مسابقات فوتبال، با وصف عدم موافقت با بازگشایی درهای ورزشگاه غدیر اهواز به عنوان بهره بردار برای مسابقه بین تیم های آبی پوشان جنوب و فجر شهید سپاسی شیراز محکوم به پرداخت 3 میلیارد و 500 میلیون ریال جریمه نقدی و نیز حکم بر تکرار مسابقه مذکور در ورزشگاهی خارج از استان با هزینه باشگاه میزبان (آبی پوشان جنوب) صادر شده است.

با ملاحظه محتویات پرونده هر چند باشگاه استقلال خوزستان طی نامه های به سازمان لیگ فوتبال و هیات فوتبال استان خوزستان در خصوص عدم امکان استفاده از ورزشگاه غدیر جهت برگزاری چنین مسابقاتی را اعلام نموده است باشگاه آبی پوشان جنوب حسب بند 1 ماده 14 آیین نامه برگزاری مسابقات لیگ برتر و دسته اول، ورزشگاه تختی و غدیر را به ترتیب اولویت به عنوان محل برگزاری مسابقات خانگی خود معرفی نموده، لذا در راستای بند 4 همان ماده آیین نامه موظف بوده تمام بازی های خود را در یک ورزشگاه واحد برگزار کند مگر اینکه با بروز شرایط پیش بینی نشده و خارج از کنترل، با نظر کمیته برگزاری مسابقات مجبور به استفاده از ورزشگاه دوم خود شود.

از این رو نامه دبیر سازمان لیگ خطاب به دبیرکل محترم فدراسیون فوتبال حاکی از این است که باشگاه آبی پوشان جنوب با ارسال نامه ای متعهد به استانداردسازی استادیوم تختی تا 48 ساعت قبل از بازی شده اند ولیکن تا شب قبل از بازی و در جلسه هماهنگی مسابقه اعلام گردیده مشکلات آن استادیوم رفع نشده است. آنچه مسلم است اینکه برابر با بند 5 ماده 84 مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال، باشگاه ها متعهد و مکلف هستند تا بر اساس مقررات راجع به برگزاری مسابقات کلیه مقدمات لازم را برای برگزاری مسابقه راس زمان مقرر و مطابق با استانداردهای پزشکی، فنی، انتظامی و امنیتی فراهم نمایند لذا در صورت عدم انجام این تعهدات هریک از مجازات های قانونی مقرر در مقررات انضباطی نسبت به متخلف اجرا خواهد شد.

دو فقره نامه از سوی دبیر سازمان لیگ در مورد عدم هماهنگی و همکاری باشگاه آبی پوشان جنوب در برگزاری مسابقات هفته 24 و 28 لیگ یک کشور با توجه به نقایص استادیوم تختی خطاب به ریاست محترم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در پرونده مضبوط است که حاکی از بی توجهی و بی مبالاتی باشگاه مذکور در انجام تکالیف قانونی خود دارد علی ای حال با وصف مذکور و فقدان تقصیر از سوی باشگاه استقلال خوزستان و احراز تخلف باشگاه آبی پوشان جنوب مستنداً به مواد 62-84 و106 از مقررات انضباطی و ماده 14 دستورالعمل برگزاری مسابقات تجدیدنظرخواهی باشگاه های معترض وارد تشخیص داده می شود ضمن نقض دادنامه تجدیدنظر خواسته حکم بر بازنده اعلام شدن تیم فوتبال لیگ دسته یک باشگاه آبی پوشان جنوب با نتیجه 3 بر صفر به نفع تیم فوتبال فجر شهید سپاسی شیراز و پرداخت 500 میلیون ریال جریمه نقدی و خسارت وارده به سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال و تیم فجر شهید سپاسی با تشخیص و بررسی مرجع بدوی در هنگام اجرای حکم و نیز برایت باشگاه استقلال خوزستان صادر و اعلام می شود. این رای قطعی است.

به گزارش ری رایت با این رای، فجرسپاسی با 64 امتیاز به رده دوم جدول رده بندی صعود کرد.

پایان خبر ری رایت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استقلال ملاثانی 3 بر صفر بازنده شد/ فجرسپاسی به رده دوم رسید" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استقلال ملاثانی 3 بر صفر بازنده شد/ فجرسپاسی به رده دوم رسید"، کلیک کنید.