اخراج بیش از هزار مهاجر افغان از پاکستان طی ۲ روز گذشته

اخراج بیش از هزار مهاجر افغان از پاکستان طی ۲ روز گذشته

به گزارش ری رایت، دفتر مطبوعاتی ‏وزارت امور مهاجرین و بازگشتگان با انتشار بیانیه‌ای از اخراج یک هزار و ۳۳۲ مهاجر ‎افغان در دو روز گذشته (هفتم و هشتم تیر) از کشور پاکستان خبر داد و نوشت: این مهاجرین به طور اجباری اخراج شده‌اند و از مرز تورخم و سپین‌بولدک به کشور برگشته‌اند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری صدای افغان (آوا)، از سوی دیگر، ۹۶۴ مهاجر افغان مقیم ایران نیز روز گذشته (جمعه، هشتم تیر) از طریق پل ابریشم ولایت نیمروز به افغانستان بازگشتند.

به گفته این وزارتخانه، شماری از مهاجران برگشته به افغانستان جهت دریافت کمک به دفاتر کمیسیون عالی سازمان ملل در امور پناهندگان و سازمان بین‌المللی مهاجرت معرفی شدند.

این در حالی است که در کنار بهبود وضع امنیتی افغانستان، اجرای قوانین کشورهای ایران و پاکستان نسبت به مهاجرین فاقد مدرک نیز یکی از ۲ عامل اساسی بازگشت مهاجرین افغان از آنها است.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اخراج بیش از هزار مهاجر افغان از پاکستان طی ۲ روز گذشته" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اخراج بیش از هزار مهاجر افغان از پاکستان طی ۲ روز گذشته"، کلیک کنید.