اجرای واحد مسکونی برای 11 هزار متقاضی در چهارمحال و بختیاری

اجرای واحد مسکونی برای 11 هزار متقاضی در چهارمحال و بختیاری

به گزارش خبرگزاری ری رایت استان چهارمحال و بختیاری به نقل ازروابط عمومی راه وشهرسازی استان ، خدایار باقری با تشریح آخرین وضعیت اجرای طرح نهضت ملی مسکن در این استان گفت: تاکنون 103 هزار و 805 نفر در این طرح ثبت نام کردند که نزدیک به 80 هزار نفر شرایط لازم را دارند.

وی ادامه داد: از 18هزار نفر ثبت نام کنندگان 400 میلیون ریال آورده اولیه را واریز کردند و از این تعداد احداث مسکن برای 11 هزار متقاضی وارد مرحله اجرا شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری در خصوص متقاضیان طرح جوانی جمعیت نیز گفت: در بحث جوانی جمعیت 13 هزار و 600 متقاضی ثبت نام کرده اند که برای یک هزار و 789 نفر قرعه کشی شده است.

باقری بیشترین آمار جوانی جمعیت در استان را مربوط به شهرستان لردگان اعلام کرد و افزود: این در حالی است که در لردگان با کمبود شدید زمین روبرو هستیم.

وی یادآور شد: از ابتدای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تاکنون 150 واحد مسکن به پیمانکاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) تکمیل شده اما هنوز تحویل متقاضیان نشده است و نیاز است تا متقاضیان آورده خود را تکمیل کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری افزود: تعدادی واحد نیز در محله 34 در حال تکمیل شده است که تا پایان خرداد قابل سکونت می شود و خدماتی نظیر آب، برق، گاز و فاضلاب برای این واحدها اجرا شده و زیرساخت هایی نظیر خیابان کشی و آسفالت معابر نیز به زودی انجام می شود.

باقری در خصوص جانمایی برای کاربری های آموزشی، درمانی و مذهبی در محلات مسکن ملی، اظهار داشت: مجوز 14 مدرسه، پنج مسجد، پنج مرکز درمانی و یک کلانتری گرفته شده که به زودی عملیات اجرای این طرح ها آغاز می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن در مناطق مختلف استان متفاوت است، گفت: درصد پیشرفت فیزیکی مسکن ملی از 100 تا سه درصد در استان متغیر است به طوری که در شهرستان خانمیرزا تاکنون عملیاتی اجرا نشده اما در شهرکرد واحدهایی تکمیل و به زودی تحویل متقاضیان می شود.

باقری کمبود زمین را یکی از چالش های طرح نهضت ملی مسکن در استان عنوان کرد و افزود: زمین از 2 طریق توافق مردمی یا زمین های ملی تامین می شود که به جد دنبال تامین زمین هستیم و در حال حاضر برای آزادسازی یک هزار هکتار زمین با کشاورزان توافق اولیه شده است.

وی با تاکید بر اینکه واگذاری امتیاز مسکن های ملی خلاف قانون است، تصریح کرد: این در حالی است که در بازار غیررسمی مواردی از تخلفات گزارش شده است از همین رو تاکید می شود از افرادی که این تخلفات را انجام می دهند سلب امتیاز می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری در خصوص طرح های راه سازی این استان نیز گفت: احداث هر کیلومتر راه در استان بین 200 تا 300 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد و با توجه به موقعیت جغرافیایی استان احداث تونل ضروری است و برای احداث هر کیلومتر تونل نیز نیاز به سه هزار میلیارد ریال است.

باقری با بیان اینکه با اعتبارات موجود، طرح های راه سازی استان از پیشرفت بالایی برخوردار نمی شود، تصریح کرد: در حال حاضر بدهی این اداره کل به پیمانکاران حوزه راه سازی 10 هزار میلیارد ریال است.

وی توسعه خطوط هوایی استان را از دیگر برنامه های این اداره کل عنوان کرد و گفت: به تازگی هواپیمایی چابهار پرواز در روزهای سه شنبه را در استان دایر کرده است و تلاش داریم خطوط پروازی علاوه بر مقصد تهران برای دیگر شهرها از جمله نجف، کیش، چابهار و مشهد نیز دایر شود و قول هایی در این خصوص دریافت شده است.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اجرای واحد مسکونی برای 11 هزار متقاضی در چهارمحال و بختیاری" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اجرای واحد مسکونی برای 11 هزار متقاضی در چهارمحال و بختیاری"، کلیک کنید.