آیا زورگیری و جرایم خشن در تهران افزایش داشته است؟

آیا زورگیری و جرایم خشن در تهران افزایش داشته است؟

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ از کاهش جرایم خشن و زورگیری در پایتخت خبر داد.

به گزارش ری رایت، حدود دو هفته پیش بود که انتشار ویدیویی از یک زورگیری در بزرگراه شهید صدر در فضای مجازی فراگیر شد. اقدام مجرمانه ای که عاملان آن خیلی زود از سوی پلیس شناسایی و دستگیر شدند، اما انتشار همین ویدیو سبب شد تا بار دیگر این پرسش مطرح شود که آیا جرایم خشن و زورگیری در تهران افزایش یافته است؟ پرسشی که رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ به آن پاسخ داده است.

سردار علی ولی پور گودرزی در گفت وگو با ری رایت، درباره اینکه آیا جرایم خشن و زورگیری در تهران افزایش پیدا کرده یا خیر گفت: انتشار یک ویدیو از اقدامی مجرمانه به معنای افزایش یک جرم نیست. ما بر اساس آمارها و اطلاعاتی که از وقوع جرایم داریم این موضوع را تایید نمی کنیم. اتفاقا آمارهای مانشان می دهد که آمار زورگیری و جرایم خشن در تهران روبه کاهش است. البته ما حتی وقوع یک مورد را هم زیاد می دانیم و حتما با آن برخورد خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه نباید انتشار یک ویدیو سبب شود تا مردم تصور کنند که جرایمی نظیر زورگیری و جرایم خشن افزایش داشته است، گفت: در همین پرونده زورگیری در پل صدر، همکاران من در پلیس آگاهی به سرعت وارد عمل شده و ظرف مدت 24 ساعت عاملان این زورگیری را مورد شناسایی قرار دادند، اما با توجه به اینکه فیلم ها و تصاویر این اقدام در فضای مجازی منتشر شده و مجرمان نیز آن را دیده بودند، از مخفیگاه خود متواری شده و به یکی از شهرهای شمالی کشور رفته بودند که همین موضوع سبب شد تا دستگیری این افراد چند روزی به طول بیانجامد، اما در نهایت این افراد دستگیر شده و با هماهنگی خوبی که با دستگاه قضایی وجود دارد، بناشد تا اشد مجازات پیش بینی شده در قانون برای آنان اجرا شود.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به برنامه های پلیس برای کاهش جرایمی نظیر زورگیری و سرقت و … نیز گفت: پلیس گشت های ویژه برخورد با سرقت را تقویت کرده است و فعالیت این گشت ها سبب شده تا گشت های خودرویی و موتوری پلیس در مدت زمان کوتاهی نسبت به شناسایی و بازداشت سارقان اقدام کند. کاهش آمار در حوزه جرایمی نظیر زورگیری هم به دلیل وجود همین گشت هاست.

ولی پور گودرزی به مردم هم توصیه هایی را مطرح کرد و گفت: در بزرگراه ها و به خصوص در هنگام ترافیک و توقف خودرو، لازم است که رانندگان حتما در خودرو را قفل کرده و شیشه را به طورکامل پایین ندهند.

پایان خبر ری رایت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آیا زورگیری و جرایم خشن در تهران افزایش داشته است؟" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آیا زورگیری و جرایم خشن در تهران افزایش داشته است؟"، کلیک کنید.