آیا رفع بی نظمی های زندگی در بهبود سلامت روان موثر است؟

آیا رفع بی نظمی های زندگی در بهبود سلامت روان موثر است؟

بی نظمی ها در فضای زندگی، در تمرکز و تصمیم گیری فرد نیز اختلال ایجاد می کند و خلاقیت، سطح بهره وری و انرژی فرد را کاهش می دهد.

به گزارش ری رایت، از نظر کارشناسان، رابطه معکوس میان بی نظمی و سلامت روان وجود دارد. به این معنی که هرچه زندگی شما بهم ریخته تر باشد، سلامت روان شما نیز آسیب پذیرتر خواهد بود. به همین دلیل از بین بردن بی نظمی ها، وضعیت سلامت روان شما را بهبود می بخشد.

شاید مشکل درهم و برهم بودنِ وسایل زندگی شما در مقایسه با مشکلاتی همچون تغییرات آب و هوایی، کووید19 یا تشدید خشونت های جهانی ناچیز به نظر برسد اما کارشناسان تاکید دارند که نباید از تاثیرات منفی بهم ریختگی در فضای زندگی غافل بود و اصلاح این رفتار یک تخلیه 100 درصدی برای سلامت روان محسوب می شود.

عواقب بی نظمی بر سلامت روان، بسیار زیاد و قابل توجه است. از جمله اینکه حافظه را مختل می کند، منجر به تثبیت عادات غذایی نادرست می شود و کنترل تکانه را کاهش می دهد. «اختلال کنترل تکانه» نوعی اختلال روانپزشکی است که باعث ناتوانی فرد برای مقاومت در مقابل یک نوع تکانه یا تمایل به انجام اقدامی می شود که آشکارا برای خودش یا دیگران خطرناک است. مثل قماربازی، وسواس در ناخن جویدن یا کندن مو.

به گزارش یورونیوز، رفع بی نظمی ها بیش از آنچه تصور کنید بر سلامت روان شما تاثیرات مثبت و قدرتمندی دارد که برخی از آنها عبارتند از:

– خلق و خو را بهتر و ذهن شما را آرام می کند.

– سلامت جسمانی را بهبود می بخشد. با رفع بی نظمی ها عادات غذایی بهبود می یابد و با اضافه وزن مبارزه می شود.

– توانایی تمرکز را افزایش می دهد و به این ترتیب ذهن شما را برای انجام وظایف آماده می کند.

– به شما آرامش بصری می دهد و همزمان بهره وری شما را نیز افزایش می دهد.

– اضطراب را تسکین می دهد زیرا درهم و برهم بودن زندگی باعث می شود که همیشه از بهم ریختگی بیشتر بترسید.

– یک محیط تمیز و مرتب، کیفیت خواب را بهتر می کند.

– روابط میان افراد را بهبود می بخشد.

پایان خبر ری رایت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آیا رفع بی نظمی های زندگی در بهبود سلامت روان موثر است؟" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آیا رفع بی نظمی های زندگی در بهبود سلامت روان موثر است؟"، کلیک کنید.