آغاز مذاکرات عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا

آغاز مذاکرات عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا

به گزارش ری رایت به نقل از نشریه لوموند، اتحادیه اروپا مذاکرات با محوریت پیوستن اوکراین و مولداوی به این اتحادیه را آغاز کرد.

منابع آگاه در اتحادیه اروپا روز سه شنبه اعلام کردند که مذاکرات اتحادیه اروپا با اوکراین و مولداوی بر سر عضویت دو کشور در این اتحادیه به طور رسمی آغاز شد.

به گزارش ری رایت، بنا به گفته منابع آگاه، این مذاکرات از امروز با حضور هیات دیپلماتیک اوکراین در یک کنفرانس بین دولتی در لوکزامبورگ آغاز خواهد شد.

در گام اول این مذاکرات هماهنگی قوانین و استانداردهای داخلی کشورهای متقاضی با ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا را مورد بحث و بررسی قرار خواهد داد.

«ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین، پیش از آغاز مذاکرات بین مقامات این کشور و ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ، از این روز به عنوان روزی تاریخی یاد کرد. رئیس جمهور اوکراین گفت این کشور هرگز از مسیر خود به سوی اروپای متحد و خانه مشترک همه کشورهای اروپایی منحرف نخواهد شد

۳۱۰۳۱۰

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آغاز مذاکرات عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آغاز مذاکرات عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا"، کلیک کنید.