آغاز عملیات اجرایی ساماندهی طرح توسعه پایانه مرزی باشماق در استان کردستان

آغاز عملیات اجرایی ساماندهی طرح توسعه پایانه مرزی باشماق در استان کردستان

به گزارش خبرگزاری ری رایت از سنندج، حسین حدادزادگان مدیرکل دفتر فنی و امور پیمان های این سازمان گفت: طبق برنامه ریزی صورت گرفته، مقرر است پروژه عملیات اجرایی ساماندهی طرح توسعه شامل دیوارکشی پیرامونی، احداث راه های دسترسی، احداث کریدور مسافری، اصلاح و بهسازی سردرب های ورود و خروج پایانه، تفکیک بخش مسافری و تجاری و تسهیل تردد مسافرین اربعین حسینی در بازه زمانی دو ساله اجرا و به بهره برداری برسد.

حدادزادگان افزود: پروژه یاد شده در راستای تسهیل تردد ترانزیت و مسافر و ارایه خدمات بهینه در ایام اربعین حسینی برنامه ریزی قرار گرفته است.

به گفته مدیرکل دفتر فنی و امور پیمان های سازمان، در حال حاضر سالن های مسافری و تجاری و سایر ساختمان های ضروری پایانه مرزی باشماق در حال بهره برداری است.

گفتنی است سایت پایانه مرزی باشماق 7.5 هکتار بود که با الحاق و تملک 25 هکتار از اراضی پیرامونی ضرورت اجرای طرح توسعه لازم الاجرا می باشد.
این گزارش حاکی است پایانه مرزی باشماق در 25 کیلومتری شهرستان مریوان در استان کردستان واقع شده است و یکی از پرترددترین پایانه های مرزی ایران با اقلیم کردستان عراق و در ایام اربعین حسینی محل تردد زایران حضرت اباعبدالحسین (ع) است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آغاز عملیات اجرایی ساماندهی طرح توسعه پایانه مرزی باشماق در استان کردستان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آغاز عملیات اجرایی ساماندهی طرح توسعه پایانه مرزی باشماق در استان کردستان"، کلیک کنید.